הוראות התקנה לקרניזים

הוראות התקנה כלליות:

תשתית

  1. התקנת החיפויים/קרניזים תעשה על גבי שכבה מישרת (טיח "שחור", כולל  שכבת איטום ע"פ התקן). על הקירות להיות ישרים. ראשית יש ליישם שכבת בסיס של יסוד מקשר "פריימר"  אקרילי ולוודא שאין אבק העשוי לפגוע בכושר ההדבקה.
  1. ההדבקה תבוצע באמצעות הדבקים שיסופקו ע"י דומו-מיה חיפויים בע"מ ותכלול: א. דבק קצף פוליאוריטן (לא מתנפח) ודבק ms בטיובות לחיבורים. השימוש יעשה על פי ההדרכה תוך הקפדה על שיכבה מינימלית של 2-3 מ"מ עובי דבק בחיבורים. קרניז כתר לגג אשר מגיע עם עם מגרעת תליה בגבו יותקן בתליה על גבי פרופיל מתכת מגולוון/אלומיניום/נירוסטה המחובר בברגים לקיר.

צביעה

 

  1. בצוע הצביעה יחל לאחר מינימום של 72 שעות מסיום ההתקנה ולאחר שנבדק כי הדבק בחיבורים יבש.
  2. שכבת יסוד מקשר "פריימר": יעשה שימוש במקשר אקרילי על בסיס מים המוגדר ע"י נירלט.
  3. לאחר 24 שעות מסיום מריחת המקשר ניתן לבצע יישום הצביעה בחומר ציפוי מסוג "סופר גמיש" של נירלט. הצביעה תבוצע באמצעות מריחת מברשת בהתאם להנחיות המופיעות על גבי הפח.

איטום קרניז גג

הקרניז יותקן מספר סנטימטרים מעל הנקודה הגבוהה בגג, על מנת לשפר את סילוק מי הגשם לכיוון פנים הגג שם נמצאים פתחי הניקוז.

האיטום יבוצע ע"י מריחת חומר האיטום מקצהו החיצוני של הקרניז אל קצה חלקו הפנימי של מעקה הגג, ע"י מריחת מאלג', הטבעת רשת אינטרגלס ומריחת סגירה נוספת של חומר האיטום.

איטום נדרש גם במצב של התקנה מתחת לאבן (קופינג).

איטום קרניז שעל הקיר (הפרדה בין קומות, אמצע וכו'): יבוצע ע"י מריחת חומר איטום על חלקו העליון (מקצהו החיצוני) של הקרניז ועל גבי הקיר שמעליו (מספר ס"מ), הטבעת רשת אינטרגלס ומריחה נוספת של חומר איטום.

מטרת האיטום למנוע חדירת מים בין הקיר לקרניז ובין הקרניז לשכבת הצבע.

מזג אוויר

בחורף

 התקנה תבוצע על גבי קירות יבשים. צביעה תבוצע לאחר מינימום 4 ימי שמש ,ללא גשם ובדיקה מקדימה שהאלמנטים אכן יבשים. כמו כן נדרשים מינימום 3 ימים ללא גשם לאחר הצביעה.

בקיץ

לא תבוצע התקנה מעל 33 מעלות צלזיוס ובהתאם להוראות על גבי הדבק.

הקפדה/הבהרות ואחריות

התקנה שתבוצע שלא על פי ההוראות הנ"ל, קרי שימוש בחומרים שאינם מופיעים מעלה, שינוי תהליכי התקנה, אי הקפדה על לו"ז יבוש וכו' עלולה לחבל במוצר, להביאו לשחיקה ולגרום לבעיות איטום במבנה. חריגה מהתקנה על פי ההוראות הנ"ל אסורה בהחלט ותביא לביטול האחריות על המוצר.

אחריות על ההתקנה חלה על המתקין בלבד ואין לראות בהוראות ההתקנה או בהדרכה שנתנה ע"י נציג החברה משום אחריות כלשהי של דומו-מיה חיפויים בע"מ, כמו כן מתקין שהומלץ ע"י החברה אינו שלוחה/נציגה ודומו-מיה חיפויים בע"מ אינה נושאת בכל אחריות לתפקודו/ביצועיו ועבודתו.

לא תחול אחריות על המוצר בכל מקרה של חדירת מים או לחות שנקלעה בין שכבת הצבע למוצר בטרם הצביעה בשל בעיית איטום (בשל אי הקפדה על לו"ז יבוש לאחר גשם או טל) או בשל חדירת מים מסדיקה נימית הנוצרת משימוש בצבע שאינו גמיש.

לא תחול אחריות על המוצר באתר בו יפתחו החיבורים בין אם נראית לעין חדירת מים או לא.

 לא תינתן אחריות על המוצר ללקוח שלא שילם את מלוא התשלום במועד ההספקה.

לא תינתן אחריות על סחורה שעמדה בשטח אתר הבניה ללא התקנה מעל שבע ימי עסקים ועלולה להינזק..

לא תינתן אחריות על מוצר שעמד תחת כיפת השמים ועשוי היה להינזק (רטיבות, שבירה וכו').